| Strona główna Forum Tablica ogłoszeń Galeria zdjęć Czat room Współpraca Reklama Kontakt
Slupsk, eSlupsk, portal mieszkancow Slupska i okolic, Forum
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 22:16

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26 sty 2008, o 12:15 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 mar 2007, o 12:58
Posty: 162
Lokalizacja: Słupsk
Zwiedzając wieczorami nasze miasto Słupsk nie sposób nie zauważyć pubów i nocnych klubów. Każdy z nich ma swoje wady i zalety i to chyba dobrze, bo każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dziś przyjrzymy się bardziej klubowi „Qugino”, który mieści się w centrum miasta, przy ulicy Jagiełły. Ciężko opisać obiektywnie całą sytuację, gdyż opis oparty jest tylko na kilku wizytach w tym klubie, a także opiniach kilku osób czasami tam bywających. Skupmy się może na opisie 2 wybranych imprez i na naszych obserwacjach.


Klub już od jakiegoś czasu przeniesiony jest w nowe miejsce. Większa sala, nowy wystrój i odpowiednia muzyka tworzą bardzo miłą atmosferę. Pierwsze tygodnie klubu w nowym miejscu były bardzo udane o czym świadczyły tłumy klubowiczów… jednak później się to trochę zmieniło.

Pierwsza wizyta w klubie – sobota, 27.10.2007
Już w pobliżu klubu można było usłyszeć gorące rytmy muzyki house, prezentowane przez dj Nathan Pole. Wchodzimy do klubu… przy wejściu widzimy kilka osób (domyślamy się, że pilnują porządku), za wejście płacimy 15 zł od osoby. Cena dość wysoka jak na możliwości klubu i na miasto Słupsk ale czego się nie robi mając nadzieję na dobrą zabawę.

Szukamy szatni… dowiadujemy się, że jest na górze. Wchodzimy wiec po schodach i oddajemy kurtki do szatni. To nas kosztuje 1 zł od kurtki. Idziemy do barku… jest na dole i robi dość dobre wrażenie. Zamierzamy zakupić piwo ale ku wielkiemu zdziwieniu nie ma piwa. To jak dla mnie niespotykana i dziwna sytuacja, aby w klubie nie było ŻADNEGO piwa. Ale cóż bywa i tak jak widać, a w związku z tym musimy się zadowolić drinkiem wódki z sokiem, za którego płacimy 8 zł.

Impreza jednak bardzo udana, o czym świadczą spore grupy osób bawiących się na parkiecie tuż przed barkiem, a także na schodach i na górze.

Plusy: dobra muzyka, wielu dobrze bawiących się ludzi, nie widać żadnych bijatyk.
Minusy: 15 zł wstęp – zdecydowanie za drogo, brak piwa w barze – nie do zaakceptowania, brak widocznych ludzi do ochrony.
Ogólna ocena: Dobra impreza, ale wypunktowane minusy mogły świadczyć o tym, że w przyszłości ludzie będą szukać innych alternatyw na dobrą imprezę.

Kolejna wizyta w klubie – piątek, 19.01.2008
Około 2-3 miesiące później postanowiliśmy odwiedzić klub by zobaczyć co ciekawego się dzieje, a także by miło spędzić wieczór. Od pewnego czasu zauważamy, że klub „Qugino” stara się przyciągać część utraconych klientów poprzez różne promocje. Były to m.in. rabaty 20% w środowe imprezy dla studentów, bezpłatny wstęp codziennie dla kobiet, piwo w cenie biletu dla mężczyzn.

W pewnym momencie pojawiła się również promocja „Darmowe wejście dla wszystkich w piątki i soboty do godziny 22”. Postanowiliśmy wiec skorzystać z tej promocji i przekonać się jak zmienił się klub.

Byliśmy tuż przed godziną 22, więc oczywiście weszliśmy za darmo. Jakie wielkie było nasze zdziwienie gdy zobaczyliśmy, że w klubie było tylko około 20 osób – SZOK. W końcu piątek, a piątki w Słupsku należą do dni gdzie młodzi ludzie bardzo licznie i hucznie się bawią. Podchodzimy do barku, mając nadzieję, po ostatnim doświadczeniu, że tym razem może będzie piwo.

Podchodzi do nas kelnerka, która mówi że najpierw musimy oddać kurtki do szatni. Grzecznie wykonaliśmy jej polecenie. Jak wiadomo szatnia jest po schodkach u góry, tuż koło konsoli dj, więc tam idziemy. Oddajemy kurtki… osoba przede mną (kobieta) oddaje kurtkę i płaci za szatnie 1 zł. Przyszła moja kolej, więc również daję kurtkę i osoba przyjmująca informuje mnie, że jak dla mnie szatnia kosztuje 2 zł. Na moje pytanie dlaczego, nikt nie potrafił odpowiedzieć tylko osoba rozłożyła ręce dając do zrozumienia, że albo oddaję za 2 zł albo wcale. Mały szok, bo jak widać, nie wiadomo co może się przydarzyć. Moim zdaniem cena za szatnie powinna być WYRAŹNIE określona i umieszczona w widocznym miejscu.

Mimo wszystko oddałem kurtkę, płacąc 2 zł. Taka sytuacja nie spotkała w tym dniu tylko mnie. Ciekawe ile będzie kosztować szatnia następnym razem, może 10 zł i każdy może będzie miał całkiem inną cenę, niczym nieuzasadnioną? Trudno, to tylko takie małe rozczarowanie na dobry początek imprezy.

Wracamy do barku po nasze upragnione piwo… Jest tylko jeden rodzaj piwa. Jak widać do logo, jest to piwo „Żywiec” więc kupujemy je, za piwo płacimy 6 zł – do sporo, ale dało się przeżyć.

Zamierzamy gdzieś usiąść… w końcu tłoku nie ma i miejsc do siedzenia nie brakuje, aczkolwiek na stolikach widnieje kartka „rezerwacja”, w związku z tym pytamy, czy wszystko zarezerwowane, czy można siadać. Po chwili dowiadujemy się że możemy usiąść na górze, więc tam idziemy.

Siedząc „delektujemy się” słuchając muzyki, rozmawiając a jednocześnie dziwiąc się dlaczego tak mało ludzi, bo tylko około 20-30 osób. Po części jednak jest to uzasadnione, biorąc pod uwagę minusy zauważone poprzednim razem.

Ale ok… siedzimy sobie dalej, aż podchodzi kelnerka i pyta, czy coś chcemy zamówić. To bardzo miłe zaskoczenie, że osobiście nie trzeba iść do barku. Postanawiamy więc zamówić piwo, jednak ku naszemu zdziwieniu musieliśmy zapłacić od razu. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją, żeby płacić przed dostarczeniem zamówienia. To nie do zaakceptowania, by klient był traktowany w taki sposób i daje to poczucie znacznego niezadowolenia. (Gdy kupujemy coś przy barku, normalną praktyką jest to, że barman podaje produkt i dopiero płacimy za niego, więc czemu w tym przypadku tak nie jest.)

Spędzamy sobie dalej spokojnie czas słuchając muzyki i rozmawiając. Mieliśmy nadzieje że może później, bliżej północy pojawi się trochę więcej osób, ale niestety tak nie było, w związku z tym trudno dobrze się bawić w klubie, w którym jest tylko 20-30 osób.

Plusy: dobra muzyka, kelnerka zbierająca i przynosząca zamówienia.
Minusy: wejście do godziny 22 za darmo - zbyt krótko, po godzinie 22 wejście kosztuje 10 zł – za drogo, „dziwna szatnia” z nieuzasadnionymi cenami, niebawiący się ludzie, a właściwie to ich brak, ludzie do ochrony niewidoczni, konieczność płacenia kelnerkom przed przyniesieniem produktów, tylko jeden rodzaj piwa.
Ogólna ocena: Słaba impreza, wysokie ceny jak na warunki i ogólne niemiłe poczucie, iż klient nie jest ważny. Raczej nie wróży to dobrze na przyszłość.

PODSUMOWANIE:
„Qugino” to bardzo fajny klub, w dobrej lokalizacji, współcześnie zrobiony, z dobrą muzyką i z ogromnym potencjałem, który jednak nie jest wykorzystywany. Klub ma też własną stronę internetową, na której można znaleźć informacje o przyszłych imprezach.

Naszym zdaniem zaobserwowane minusy zdecydowanie przyczyniły się do zepsucia wspaniałej atmosfery jaka panowała jakiś czas temu w klubie „Qugino”. Niezadowolony, utracony klient jest najlepszą szkołą poprawiania jakości oferowanych produktów i usług. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce klub będzie znów tętnił życiem, a imprezy będą wyjątkowe i niepowtarzalne.

Damian Sowa, eSlupsk.com


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent

 Tytuł: Może tu jest to, czego szukasz:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2007
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Słupsk

Góra
Post: 9 maja 2008, o 20:56 
Mysle ze piwo za 6 zl i wstep za 10 to nie jest jakos specjalnie duzo ;) Spojrzmy prawdzie w oczy, klub ma na siebie zarabiac a nie dogadzac ludziom ktorzy przychodza na 1-2 piwa.
Zgadzam sie z minusem za szatnie, bo cena powinna byc w widocznym miejscu i taka sama dla wszystkich.
Miedzy barmanem i kelnerka jest jedna znaczna roznica - barman cie widzi gdy nalewa ci piwo albo przygotowuje drinka. Pracowalam jako kelnerka podczas imprez i wiem ze ludzie nieraz skladaja zamowienie, i nie czekajac na nie znikaja na parkiecie, w lazience, gdziekolwiek... a kelner odpowiada finansowo za wszystko co nabil (a musi najpierw nabic, by otrzymac napoje od barmana) wiec nie dziw sie dziewczynie ze woli wziac pianiadze zanim poda napoje.
Qugino widocznie ma dobrych barmanow i chce nauczyc ludzi pic drinki :) Az sie tam wybiore gdy bede w Slupsku, jeszcze tam nie bylam.
A ludzie do ochrony wcale nie musza rzucac sie w oczy.


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26 maja 2008, o 12:54 
uwazam, ze ochrona powinna byc widoczna. pracowalam w dyskotece kilka lat i wiem, ze gdy zaczyna sie jakas "bójka" w srodku ,ludzi jest pelno, a ochroniarza poprostu nie ma w poblizu to trzeba go jakos zawolac, znalezc. a gdy nie wiadomo kto jest z ochrony, bo dresik i przepakowane cialo nie zawsze zarezerwowane jest tylko dla ochrony(szczegolnie w slupsku) :lol: :lol: i zaczyna sie problem. po drugie odznaczajaca sie ochrona zawsze daje wieksze poczucie bezpieczenstwa, ale mowie tu tylko o profesjonalnej ochronie, a nie o pustych miesniakach,ktorzy zamiast uspokaja ludzi i wyporwadzac na zewnatrz, leją az czlowiek pada zakrwawiony.


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 cze 2008, o 12:41 
Linka masz rację...nieraz mam wrażenie, że w niektórych słupskich lokalach ochrona tylko czeka aż coś sie zacznie dziać i komu można walnąć. W Słupsku nie będzie dobrze dopóki rzeczywiście ochrona nie będzie ochroną bo jak narazie nie jest dobrze i w rezultacie agresja budzi tylko agresje i przekonaliśmy się nieraz czytając artykuły w gazetach na temat naszych słupskich lokali gdzie ochrona również brała udział w bójce lub o zgrozo pobiła kogoś. Po tych wszystkich wydarzeniach , które miały miejsce w Słupsku zacząłem się zastanawiać czy warto wogóle gdzieś wychodzić u nas. Wychodząc z dziewczyną chcę zapewnić jej bezpieczeństwo nie tylko swoją osobą ale również chciałbym aby wiedziała, że w tym konkretnym lokalu będzie czuła się bezpiecznie a to ma nam zapewnić ochrona. Mam nadzieję tylko, że wkrótce będziemy się rzeczywiście wszyscy czuli bezpiecznie w naszych słupskich lokalach. Pozdro 8)


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19 cze 2008, o 12:12 
rzeczywiście w niektórych lokalach nie można sie czuć bezpiecznie


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 gru 2008, o 13:10 
dawid pisze:
rzeczywiście w niektórych lokalach nie można sie czuć bezpiecznie

byłem ostatnio w Qugino ,niedość ze była stypa ,to jeszcze wyprowadzili mnie niewiadomo za co,ci ochroniarze to zwykłe tempaki


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24 lut 2009, o 18:55 
A ja, jeżeli akurat mam ochotę się pobawic, to idę właśnie do Q. Uważam, że panuje tam znakomita atmosfera do dobraj zabawy :D Muzyka jest świetna dzięki DJowi, obsługa, zarówno barmani jak i kelnerki bez zastrzeżeń. Zawsze ze znajomymi rezerwujemy stolik i przez cały czas działalności pub'u nie zdarzyło się żeby kasowali nas przed podaniem drinków, z reguły rachunek dostawaliśmy na koniec imprezy (kiedy chcieliśmy wyjśc). A do ochrony też nie ma zastrzeżeń. Mimo, że może nie wyróżniają się zbytnio, zawsze reagują i w porę są tam gdzie są potrzebni. Wątpię w to żeby wyprowadzali kogoś bez powodu.
W Słupsku jest po prostu jeden problem, mimo, że miasto jest duże to ludzie chyba nie lubią się bawic. Bo nie wiem jaki jest inny powód pustek w Słupskich lokalach :idea:
Pozdrawiam całe Qugino, tak 3majcie :!:


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:




cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

© 2007 - 2016 www.eSlupsk.com - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone | ISSN 1689-6238
Powered by phpBB



Ciekawe portale europejskie:
eBelgia.com | eFrancja.com | eHolandia.com | eHiszpania.com | eNorwegia.com | eNiemcy.com | eSzwecja.com | Mardyt.net
GBritain.net | eLondyn.com | eSzkocja.com | eIrlandia.com | GBritain.biz | eLondyn.net | eDublin.net | eAnglia.net
Inne ciekawe strony:
eSlupsk.com | eKoszalin.com | ePraca.net | eMieszkanie.net | eZdrowie.net | ePsycholog.net | KupSprzedaj.net | eSlupsk.net
PolBird.com | SklepFM.com | RajPrezentow.pl | MazNaZlecenie.pl | ZonaNaZlecenie.pl