| Strona główna Forum Tablica ogłoszeń Galeria zdjęć Czat room Współpraca Reklama Kontakt
Slupsk, eSlupsk, portal mieszkancow Slupska i okolic, Forum
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 16:05

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 19 wrz 2013, o 18:23 
Diagnostyka samochodowa jest takim rozwiązaniem, które pozwala na zdiagnozowanie problemu, który uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie samochodu.

Aby stwierdzić, co jest powodem niesprawności samochodu, potrzebna jest specjalna aparatura i odpowiednie metody do badań diagnostycznych. Takie badania polegają na porównywaniu parametrów układów, które znajdują się w samochodzie z parametrami, które podaje producent samochodu. Rozbieżności w parametrach sugerują, że w danym miejscu jest usterka. Taką diagnostykę można przyrównać do pracy lekarza. Wyszukuje choroby po to, by wyleczyć organizm oraz by prawidłowo funkcjonował.

Tak samo jest w przypadku samochodu. Znalezienie wadliwego podzespołu pozwala na jego wymianę. Jest to bardzo ważne, ponieważ znalezienie usterki i naprawienie jej pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Diagnostyka samochodowa jest bardzo ważna w motoryzacji. Bez konieczności rozkręcania wielu podzespołów w samochodzie można idealnie zdiagnozować uszkodzenia. Odpowiednie oprogramowanie, które wyszukuje usterki, pozwala także na usunięcie wszystkich usterek, które mogły się pojawić w samochodzie. Samochód jest takim urządzeniem, które w swojej budowie jest zasadniczo skomplikowany, więc trudno byłoby po objawach zewnętrznych rozpoznać dlaczego nie działa poprawnie.

Z pomocą przychodzi właśnie diagnostyka samochodowa, na którą składa się wiele czynności. Każdy układ w samochodzie wymaga innej diagnostyki i innej aparatury. Laik, który tylko wykorzystuje samochód do jazdy, raczej nie będzie potrafił naprawić samochodu. Do tego potrzebny jest specjalista, oczywiście dobry, bo w kwestii mechaników samochodowych są duże różnice w umiejętnościach. Nie każdy mechanik samochodowy jest profesjonalistą w swoim fachu. Aby mieć dobrze naprawiony samochód, trzeba poszukać takiego, który naprawi to, co się popsuło i przy okazji nie uszkodzi innych części. Aby przeprowadzić diagnostykę samochodu można się wybrać do serwisu, jednak takie rozwiązanie jest trochę kosztowne. Też nie daje nam gwarancji, że auto zostanie prawidłowo naprawione. W serwisie możemy liczyć na firmowe części. Wysoki koszt naprawy w takim miejscu jest związany nie tylko z wysoką ceną za robociznę ale również z większą gwarancją na wykonane czynności oraz zamontowane części.


Wielu producentów odsyła wszelkie usterki do firmowych salonów, bowiem tylko wtedy są pewni, że naprawa nie spowoduje kolejnych uszkodzeń.


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent

 Tytuł: Może tu jest to, czego szukasz:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2007
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Słupsk

Góra
Post: 28 wrz 2013, o 13:57 
Gość pisze:
Gość pisze:
Gdzie najrzetelniej w Słupsku lub okolicy można zrobić diagnostyke silnika?


Dla grupy samochodowej VAG VW itp
krotoski-cichy.pl

Najlepsi w naszej okolicy ASO VW i ceny niskie a części tańsze niż w Inter-Cars



U Ryby w przeklętym zakładzie na Słonecznej. Dwa a może i więcej lat temu z zaciśniętymi szczękami zapłaciłem za naprawę ponad 1000 złociszy. Nie wiem do dzisiaj za co bo miła Pani sekretarka nie potrafiła mi tego wytłumaczyć a szefa nie było. Dosłownie nic nie zrobili bo wszystko wróciło po kilku dniach i silnik dalej szarpał. Postawiłem do serwisu Audi i tam za 600 naprawili. Mam teraz Citroena i problem z zamkiem, czytam tutaj różne opinie, czytam fora i jednak pojadę do serwisu i polecam wam tylko serwisy od producenta.

Dla wyjaśnienia napiszę:

Nie jestem bogaty ani głupi, tylko obsługa nie wiedziała co naprawiali. Wskazałem im problem - silnik szarpał w trakcie jazdy.
Samochód odebrałem częściowo sprawny lecz tylko w początkowej fazie jazdy, po przejechaniu
30-50 km usterka powróciła. Rano znowu palił dobrze.

Naprawiłem szarpanie na serwisie Audi.

Fakt powrotu szarpania zgłosiłem telefonicznie i połączono mnie z szefem- panem Ryba, otrzymałem jego zapewnienie, że naprawę wykonał prawidłowo i mam coś kolejnego popsute.
Szef nie potrafił mi wskazać co naprawiał i co wymienił.
Powiedział, że robił elektronikę.

Naciągacze za grubą kasę przeczyścili styki.

W serwisie wymienili cewkę, otrzymałem fakturę oraz wymienioną część w kartoniku oryginału wmontowanego w mój samochód.

Serwis stanowczo oświadczył, że powodem szarpania silnika było uszkodzenie cewki, która posiadała ślady czyszczenia wtyków. Cewka na zimnym silniku pracowała prawidłowo, na rozgrzanym nie podawała iskry.

Panie Ryba. Nie wróciłem na reklamację ponieważ pan twierdził, że praca wykonana była prawidłowo i reklamacji nie podlega.
Dodam, że nie otrzymałem potwierdzenia zapłaty.

Od tej naprawy wszystkim znajomym odradzam naprawy u znanego od lat "RYBY" i często otrzymuję podobne opinie pokrzywdzonych klientów.


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 paź 2013, o 12:50 
Gość pisze:
Gość pisze:
Gość pisze:
Gdzie najrzetelniej w Słupsku lub okolicy można zrobić diagnostyke silnika?


Dla grupy samochodowej VAG VW itp
krotoski-cichy.pl

Najlepsi w naszej okolicy ASO VW i ceny niskie a części tańsze niż w Inter-Cars



U Ryby w przeklętym zakładzie na Słonecznej. Dwa a może i więcej lat temu z zaciśniętymi szczękami zapłaciłem za naprawę ponad 1000 złociszy. Nie wiem do dzisiaj za co bo miła Pani sekretarka nie potrafiła mi tego wytłumaczyć a szefa nie było. Dosłownie nic nie zrobili bo wszystko wróciło po kilku dniach i silnik dalej szarpał. Postawiłem do serwisu Audi i tam za 600 naprawili. Mam teraz Citroena i problem z zamkiem, czytam tutaj różne opinie, czytam fora i jednak pojadę do serwisu i polecam wam tylko serwisy od producenta.



Dla wyjaśnienia napiszę:

Nie jestem bogaty ani głupi, tylko obsługa nie wiedziała co naprawiali. Wskazałem im problem - silnik szarpał w trakcie jazdy.
Samochód odebrałem częściowo sprawny lecz tylko w początkowej fazie jazdy, po przejechaniu
30-50 km usterka powróciła. Rano znowu palił dobrze.

Naprawiłem szarpanie na serwisie Audi.

Fakt powrotu szarpania zgłosiłem telefonicznie i połączono mnie z szefem- panem Ryba, otrzymałem jego zapewnienie, że naprawę wykonał prawidłowo i mam coś kolejnego popsute.
Szef nie potrafił mi wskazać co naprawiał i co wymienił.
Powiedział, że robił elektronikę.

Naciągacze za grubą kasę przeczyścili styki.

W serwisie wymienili cewkę, otrzymałem fakturę oraz wymienioną część w kartoniku oryginału wmontowanego w mój samochód.

Serwis stanowczo oświadczył, że powodem szarpania silnika było uszkodzenie cewki, która posiadała ślady czyszczenia wtyków. Cewka na zimnym silniku pracowała prawidłowo, na rozgrzanym nie podawała iskry.

Panie Ryba. Nie wróciłem na reklamację ponieważ pan twierdził, że praca wykonana była prawidłowo i reklamacji nie podlega.
Dodam, że nie otrzymałem potwierdzenia zapłaty.

Od tej naprawy wszystkim znajomym odradzam naprawy u znanego od lat "RYBY" i często otrzymuję podobne opinie pokrzywdzonych klientów.



Słupskie warsztaty to pogrzeb

Słupskie Serwisy Autoryzowane to jedyne sprawdzone i dobre punkty napraw samochodów.

Dowcipy o słupskich mechanikach z życia wzięte.





Na pogrzebie mechanika do trumny podchodzi jego kolega i zarazem klient i kładzie coś przy głowie mechanika.
Zobaczyła to wdowa i dyskretnie pyta:
- Co pan tam włożył?
Oburzony kolega z branży odpowiada:
- No wie pani co, nie zdążyłem kupić kwiatów a zresztą na nie nie zasłużył a nie wypada przyjść z pustą ręką to włożyłem nie wymieniony przez męża filtr.
Wreszcie skończy się oszukiwanie klientów i kolegów.
- Na to żona odpowiada:
Prawda ! dodając, ja włożyłam do kieszeni tubkę smaru bo mnie zawsze brał na sucho.

Mechanik ma "warsztat" i czeka jak zwykle na klienta. Nagle słychać warkot silnika, po chwili wchodzi jakiś facet. Sekretarka długo tłumaczy mu ze trzeba cierpliwie poczekać, bo pan mechanik ma mnóstwo pracy. W końcu mechanik każe wprowadzić faceta na warsztat, ale by zrobić na nim wrażenie, podnosi słuchawkę telefonu i zaczyna fantazjować: Naprawdę nie mogę pana przyjąć, jestem strasznie zapracowany. No...może za miesiąc...Dobrze, proszę jeszcze zadzwonić. Odkłada słuchawkę i udaje że dopiero w tej chwili zauważył faceta, pyta:
- Co pana tu sprowadza?
Jestem z telekomunikacji. Przyszedłem podłączyć telefon.


Klient siedzi w fotelu i czyta gazetę, a na kanale stoi samochód. Przychodzi mechanik i zabiera się za auto. Po chwili mówi do klienta:
- Przydałoby się wymienić świece.
- To wymieniaj pan, tylko szybko.
Mechanik czuje, że złapał frajera i nawija dalej:
- Pasek rozrządu też do wymiany. Klocki i tarcze też. I płyn hamulcowy, i w chłodnicy, i wycieraczki...
- Wymieniaj pan, tylko szybciej, bo nie mam czasu.
Mechanik skończył, odstawił samochód i mówi:
- No, gotowe.
- No to teraz - mówi klient pokazując palcem samochód przed warsztatem, bierz się pan za mój!

Siedzą dwie samotne dziewczyny w barze, ogólnie jest Ok, ale chłopa by się zdało.
- Znasz jakiś facetów?
- Pewnie mamy w Słupsku dużo mechaników.
- To dzwonimy do 32-óch
- A po co nam tylu?
- Po pierwsze: połowa nie przyjdzie bo to dranie i kanciarze
- Ale, po co nam 16-tu?
- Po drugie: połowa się napije bo to ochlapusy.
- Ośmiu to też dużo.
- Po trzecie: połowa jak zwykle nie będzie mogła bo brudna.
- A czterech?
- A co, nie chcesz dwa razy...??


Dobry mechanik to martwy mechanik
Dobry mechanik to robiący wrażenie mechanik
Dobry mechanik to naciągacz mechanik
Dobry mechanik to na raz mechanik


Sprawdzony warsztat i dobry mechanik to SERWIS


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 paź 2013, o 15:43 
Słupskie warsztaty to pogrzeb

Słupskie Serwisy Autoryzowane to jedyne sprawdzone i dobre punkty napraw samochodów.

Dowcipy o słupskich mechanikach z życia wzięte.





Na pogrzebie mechanika do trumny podchodzi jego kolega i zarazem klient i kładzie coś przy głowie mechanika.
Zobaczyła to wdowa i dyskretnie pyta:
- Co pan tam włożył?
Oburzony kolega z branży odpowiada:
- No wie pani co, nie zdążyłem kupić kwiatów a zresztą na nie nie zasłużył a nie wypada przyjść z pustą ręką to włożyłem nie wymieniony przez męża filtr.
Wreszcie skończy się oszukiwanie klientów i kolegów.
- Na to żona odpowiada:
Prawda ! dodając, ja włożyłam do kieszeni tubkę smaru bo mnie zawsze brał na sucho.

Mechanik ma "warsztat" i czeka jak zwykle na klienta. Nagle słychać warkot silnika, po chwili wchodzi jakiś facet. Sekretarka długo tłumaczy mu ze trzeba cierpliwie poczekać, bo pan mechanik ma mnóstwo pracy. W końcu mechanik każe wprowadzić faceta na warsztat, ale by zrobić na nim wrażenie, podnosi słuchawkę telefonu i zaczyna fantazjować: Naprawdę nie mogę pana przyjąć, jestem strasznie zapracowany. No...może za miesiąc...Dobrze, proszę jeszcze zadzwonić. Odkłada słuchawkę i udaje że dopiero w tej chwili zauważył faceta, pyta:
- Co pana tu sprowadza?
Jestem z telekomunikacji. Przyszedłem podłączyć telefon.


Klient siedzi w fotelu i czyta gazetę, a na kanale stoi samochód. Przychodzi mechanik i zabiera się za auto. Po chwili mówi do klienta:
- Przydałoby się wymienić świece.
- To wymieniaj pan, tylko szybko.
Mechanik czuje, że złapał frajera i nawija dalej:
- Pasek rozrządu też do wymiany. Klocki i tarcze też. I płyn hamulcowy, i w chłodnicy, i wycieraczki...
- Wymieniaj pan, tylko szybciej, bo nie mam czasu.
Mechanik skończył, odstawił samochód i mówi:
- No, gotowe.
- No to teraz - mówi klient pokazując palcem samochód przed warsztatem, bierz się pan za mój!

Siedzą dwie samotne dziewczyny w barze, ogólnie jest Ok, ale chłopa by się zdało.
- Znasz jakiś facetów?
- Pewnie mamy w Słupsku dużo mechaników.
- To dzwonimy do 32-óch
- A po co nam tylu?
- Po pierwsze: połowa nie przyjdzie bo to dranie i kanciarze
- Ale, po co nam 16-tu?
- Po drugie: połowa się napije bo to ochlapusy.
- Ośmiu to też dużo.
- Po trzecie: połowa jak zwykle nie będzie mogła bo brudna.
- A czterech?
- A co, nie chcesz dwa razy...??


Dobry mechanik to martwy mechanik
Dobry mechanik to robiący wrażenie mechanik
Dobry mechanik to naciągacz mechanik
Dobry mechanik to na raz mechanik

Sprawdzony warsztat i dobry mechanik to SERWIS


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29 paź 2013, o 10:24 
Dobry mechanik to martwy mechanik
Co to za tekst? Odbiło CI człowieku? To znaczy, że w serwisach nie pracują mechanicy? A może zgłosić to jako groźby na prokuraturę, bo zagrażasz wszystkim mechanikom? Psychopata.


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29 kwie 2014, o 13:26 
Gość pisze:
Gość pisze:
Gość pisze:
Gdzie najrzetelniej w Słupsku lub okolicy można zrobić diagnostyke silnika?


Dla grupy samochodowej VAG VW itp
krotoski-cichy.pl

Najlepsi w naszej okolicy ASO VW i ceny niskie a części tańsze niż w Inter-Cars



U Ryby w przeklętym zakładzie na Słonecznej. Dwa a może i więcej lat temu z zaciśniętymi szczękami zapłaciłem za naprawę ponad 1000 złociszy. Nie wiem do dzisiaj za co bo miła Pani sekretarka nie potrafiła mi tego wytłumaczyć a szefa nie było. Dosłownie nic nie zrobili bo wszystko wróciło po kilku dniach i silnik dalej szarpał. Postawiłem do serwisu Audi i tam za 600 naprawili. Mam teraz Citroena i problem z zamkiem, czytam tutaj różne opinie, czytam fora i jednak pojadę do serwisu i polecam wam tylko serwisy od producenta.

Dla wyjaśnienia napiszę:

Nie jestem bogaty ani głupi, tylko obsługa nie wiedziała co naprawiali. Wskazałem im problem - silnik szarpał w trakcie jazdy.
Samochód odebrałem częściowo sprawny lecz tylko w początkowej fazie jazdy, po przejechaniu
30-50 km usterka powróciła. Rano znowu palił dobrze.

Naprawiłem szarpanie na serwisie Audi.

Fakt powrotu szarpania zgłosiłem telefonicznie i połączono mnie z szefem- panem Ryba, otrzymałem jego zapewnienie, że naprawę wykonał prawidłowo i mam coś kolejnego popsute.
Szef nie potrafił mi wskazać co naprawiał i co wymienił.
Powiedział, że robił elektronikę.

Naciągacze za grubą kasę przeczyścili styki.

W serwisie wymienili cewkę, otrzymałem fakturę oraz wymienioną część w kartoniku oryginału wmontowanego w mój samochód.

Serwis stanowczo oświadczył, że powodem szarpania silnika było uszkodzenie cewki, która posiadała ślady czyszczenia wtyków. Cewka na zimnym silniku pracowała prawidłowo, na rozgrzanym nie podawała iskry.

Panie Ryba. Nie wróciłem na reklamację ponieważ pan twierdził, że praca wykonana była prawidłowo i reklamacji nie podlega.
Dodam, że nie otrzymałem potwierdzenia zapłaty.

Od tej naprawy wszystkim znajomym odradzam naprawy u znanego od lat "RYBY" i często otrzymuję podobne opinie pokrzywdzonych klientów.



Ale trzeba być idiotą, żeby położyć tysia i nie wiedzieć za co :) głupich nie sieją, sami się rodzą. ja takiś średnio sprytny to przyjedź też do nas, skubniemy cię na 2 tysiaki :)


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:




cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

© 2007 - 2016 www.eSlupsk.com - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone | ISSN 1689-6238
Powered by phpBB



Ciekawe portale europejskie:
eBelgia.com | eFrancja.com | eHolandia.com | eHiszpania.com | eNorwegia.com | eNiemcy.com | eSzwecja.com | Mardyt.net
GBritain.net | eLondyn.com | eSzkocja.com | eIrlandia.com | GBritain.biz | eLondyn.net | eDublin.net | eAnglia.net
Inne ciekawe strony:
eSlupsk.com | eKoszalin.com | ePraca.net | eMieszkanie.net | eZdrowie.net | ePsycholog.net | KupSprzedaj.net | eSlupsk.net
PolBird.com | SklepFM.com | RajPrezentow.pl | MazNaZlecenie.pl | ZonaNaZlecenie.pl