| Strona główna Forum Tablica ogłoszeń Galeria zdjęć Czat room Współpraca Reklama Kontakt
Slupsk, eSlupsk, portal mieszkancow Slupska i okolic, Forum
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 04:52

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Firma Inglot
Post: 25 cze 2008, o 10:56 
Przechadzając się jakiś czas temu ul. Wojska Polskiego zauważyłam na drzwiach wymienionej w tytule firmy wisi kartka z informacją, że zatrudnią pracownika. Postanowiłam mając przy sobie CV, że wejdę i zapytam się. Udało mi się. Akurat trafiłam na osobę, która zajmowała sie rekrutacją pracowników. Po krótkiej rozmowie okazało się, że to praca na pół etatu, dostosowują się do potrzeb pracownika. Ucieszyłam się ponieważ doszłam do wniosku, że może to być dość fajna praca, troszkę grosza wpadnie a i też pracując na pół etatu będę miała czas na szukanie pracy na cały etat. Moja rozmówczyni powiedziała mi, że osoba, która zostanie później zatrudniona musi przejść 3- dniowe szkolenie. Każdego dnia miało to być 6 godzin i wtedy zostanie podjęta decyzja o zatrudnieniu osoby. Niby nic w tym dziwnego, prawda? Każdy musi przecież przygotować nowego pracownika. A tu nagle niespodzianka. Za to szkolenie osoba starająca się o pracę nie miała dostać żadnego wynagrodzenia. :shock: Za 18 godzin pracy tak poprostu nie zapłaciliby wynagrodzenia. Poza tym jaką gwarancję ma osoba, która stara się o pracę, że ją właśnie zatrudnią? A jeśli nie zatrudnią to co wtedy? Prosta odpowiedź. Pracowałaby 18 godzin za darmo. Nie dajcie się nabierać takim firmom, ponieważ za każdą godzinę pracy powinniście mieć zapłacone wynagrodzenie.


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent

 Tytuł: Może tu jest to, czego szukasz:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2007
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Słupsk

Góra
Post: 25 cze 2008, o 12:02 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 mar 2007, o 12:58
Posty: 162
Lokalizacja: Słupsk
Moim zdaniem taka sytuacja jest niedouszczalna jesli zatrudnienie jest na umowe o prace. Koszt przeszkolenia powinien byc kosztem pracodawcy.

Mozliwe ze byla to praca na umowe zlecenie, a wtedy "wszystko" jest mozliwe ;)

Dlatego tez trzeba bardzo dokladnie czytac umowe.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 cze 2008, o 11:19 
Cały czas była mowa o umowie o pracę na pół etatu więc tym bardziej nie rozumiałam sytuacji gdzie nie płaci się człowiekowi za jego własną pracę :(


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 paź 2009, o 17:57 
Pracowałam w Inglocie niedługo, ale zapłacili mi za te 3 dni próbne, więc pewnie doszli do wniosku że niepłacenie było nie fair.


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 6 lis 2009, o 16:44 
No i jak, jakie wynagrodzenie dostałaś za te 3 dni? Bo ja mam pewnien roblem, pracuję od 6-tego listoada, a 20-stego dopiero mam dostać umowę. Trochę mnie to niepokoi, bo nie mam zadnej gwarancji, że dostanę wypłatę bez umowy. A mogłabyś mi powiedzieć, ile ieniędzy dostałaś za te 3 dni? BĘDĘ OGRODMNIE WDZIĘCZNA. Jak cos to mój e-mail: koteczkaiza@op.pl

Z góry BARZDO dziękuje.


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 6 lis 2009, o 17:18 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 mar 2007, o 12:58
Posty: 162
Lokalizacja: Słupsk
Iza pisze:
No i jak, jakie wynagrodzenie dostałaś za te 3 dni? Bo ja mam pewnien roblem, pracuję od 6-tego listoada, a 20-stego dopiero mam dostać umowę.

A jaka to ma być umowa? O pracę, zlecenie, czy może jeszcze coś inego? Na jaki okres czasu?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 6 lis 2009, o 18:22 
ZYCZE CI POWODZENIA JAK SZEFOWA ZOBACZY TWOJ WPIS NA FORUM;))))OD RAZU POLECSZ Z ROBOTA.... :mrgreen:


Zgłoś ten post
Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:




cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

© 2007 - 2016 www.eSlupsk.com - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone | ISSN 1689-6238
Powered by phpBB



Ciekawe portale europejskie:
eBelgia.com | eFrancja.com | eHolandia.com | eHiszpania.com | eNorwegia.com | eNiemcy.com | eSzwecja.com | Mardyt.net
GBritain.net | eLondyn.com | eSzkocja.com | eIrlandia.com | GBritain.biz | eLondyn.net | eDublin.net | eAnglia.net
Inne ciekawe strony:
eSlupsk.com | eKoszalin.com | ePraca.net | eMieszkanie.net | eZdrowie.net | ePsycholog.net | KupSprzedaj.net | eSlupsk.net
PolBird.com | SklepFM.com | RajPrezentow.pl | MazNaZlecenie.pl | ZonaNaZlecenie.pl